Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy miesiące aresztu za potrącenie policjanta

Data publikacji 31.03.2022

Zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza Policji usłyszał 28-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna, kierując motocyklem potrącił policjanta ruchu drogowego. Funkcjonariusz próbował zatrzymać szybko jadącego kierowcę do kontroli drogowej. 28-latek na wniosek policjantów i prokuratora został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Zdarzenie miało miejsce w miniony poniedziałek, około godziny 17:00 na ulicy Muzycznej w Lublinie. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie prowadzili kontrolę drogową. W pewnym momencie zauważyli trzy szybko jadące motocykle. Jeden z mundurowych od razu wydał im sygnały do zatrzymania. Motocykliści najpierw zwolnili, a następnie gwałtownie przyspieszyli. Kierowca kawasaki pomimo tego, że bezpośrednio przed nim znajdował się funkcjonariusz nakazujący zatrzymanie pojazdu, szybko ruszył do przodu i potrącił policjanta.

Po chwili jeden z mężczyzn zawrócił. Dwaj pozostali motocykliści rozdzielili się i uciekli z miejsca zdarzenia. Policjant trafił do szpitala. Po udzieleniu mu pomocy medycznej został wypisany do domu.

Policjanci od razu rozpoczęli intensywne poszukiwania sprawców. Zorganizowane zostały punkty blokadowe i zabezpieczono monitoringi. Prowadzone czynności pozwoliły zatrzymać 28-latka, który potrącił interweniującego funkcjonariusza oraz 24-latniego kierowcę suzuki.

Mężczyźni byli trzeźwi. Od razu trafili do policyjnej celi. Wczoraj, 30.03.2022 r., 28-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe, gdzie usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza Policji. Na wniosek śledczych, sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Dodatkowo funkcjonariusze analizują zgromadzone monitoringi, pod kątem popełnionych przez motocyklistów wykroczeń w ruchu drogowym.

Za czynną napaść na policjanta grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci przypominają i ostrzegają, że zgodnie z zapisami kodeksu karnego, kto kierując pojazdem nie zatrzymuje się do kontroli ruchu drogowego ignorując wydawane przez osobę uprawnioną sygnały świetlne i dźwiękowe i kontynuuje jazdę, popełnia przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony