Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzeleccy policjanci rozmawiali z uchodźcami o bezpieczeństwie

Data publikacji 01.04.2022

Strzeleccy policjanci stale dbają o bezpieczeństwo obywateli Ukrainy, którzy uciekli przed wojną w ich kraju. Organizują zbiórki, zabezpieczają przejazdy, dbają o ład i porządek w miejscach kwaterowania uchodźców. Przestrzegają również obywateli Ukrainy przed zagrożeniami, jakie mogą ich spotkać ze strony przestępców. Podpowiadają, jak nie paść ofiarą handlu ludźmi czy kradzieży dokumentów. Mundurowi informują również, gdzie uchodźcy mogą znaleźć profesjonalną pomoc w różnych sprawach.

Funkcjonariusze strzeleckiej Policji nieustannie angażują się w pomoc osobom, które uciekły przed rosyjską inwazją na Ukrainę. Mundurowi biorą udział w zbiórkach najpotrzebniejszych rzeczy, zabezpieczają przejazdy osób oraz stale pilnują ładu i porządku w miejscach, gdzie kwaterowali są mieszkańcy Ukrainy. Wszystko po to, by osoby uciekające przed wojną czuły się w naszym kraju bezpieczne.

Jedną z form dbania o poczucie bezpieczeństwa uchodźców są również spotkania profilaktyczne, prowadzone przez funkcjonariuszy strzeleckiej komendy. Policjanci omawiają z obywatelami Ukrainy zagrożenia, jakie mogą ich spotkać po przyjeździe do naszego kraju. Handel ludźmi, kradzież dokumentów, oszustwa czy zaginięcia, to tylko kilka tematów poruszanych przez mundurowych podczas takich spotkań.

Jedno z nich odbyło się w środę, 30 marca, w Strzelcach Opolskich. Podczas działań strzelecki Ośrodek Pomocy Społecznej przekazywał żywność osobom, które musiały uciec przed rosyjską inwazją na Ukrainę i znalazły schronienie na terenie powiatu strzeleckiego. Z kolei policjanci uczulali uchodźców, na jakie sytuacje powinni zwracać uwagę i kiedy wzmóc swoją czujność także rozdawali ulotki z numerami telefonów, pod którymi mogą znaleźć profesjonalną pomoc w przypadku zagrożenia.

(KWP w Opolu / kp)

  • Zdjęcie przedstawia policjantkę rozmawiającą z grupką osób z Ukrainy
  • Zdjęcie przedstawia policjantkę rozmawiającą z kobietą z Ukrainy
  • Zdjęcie przedstawia policjantkę rozmawiającą z grupką osób z Ukrainy
  • Zdjęcie przedstawia policjantkę rozmawiającą z kobietą z Ukrainy
  • Zdjęcie przedstawia policjantkę rozmawiającą z grupką osób z Ukrainy
  • zdjęcie przedstawia ulotkę informacyjną
Powrót na górę strony