Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ze wsparciem dla policyjnych psów służbowych w Ukrainie

Data publikacji 01.04.2022

Psy służbowe są nieodzownym elementem w policyjnej służbie.W zamian za opiekę i troskę o nie policjanci otrzymują wiernego i oddanego partnera w służbie. Podczas wojny brakuje jednak często podstawowych produktów. W takiej potrzebie znalazły się psy służbowe ukraińskich funkcjonariuszy. Gdy tylko dowiedzieliśmy się o tym, zorganizowaliśmy zbiórkę. Nasz transport trafił prosto do lwowskich policjantów i ich czworonogów.

Podczas wojny brakuje wielu artykułów, które w normalnych warunkach są łatwo dostępne. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że często są to produkty niezbędne na co dzień - nie tylko dla ludzi. W potrzebie znalazły się policyjne psy służbowe z Ukrainy. Tamtejszym policjantom zaczęło brakować karmy dla swoich wiernych czworonogów. Gdy tylko dowiedzieliśmy się o tym, zorganizowaliśmy zbiórkę.

Policjanci oraz pracownicy cywilni opolskiego garnizonu zebrali ponad tonę karmy, psie przysmaki oraz koce. Po wyczekiwany towar na granicę polsko-ukraińską przyjechali lwowscy funkcjonariusze. Dzięki przekazanej karmie, policyjne psy służbowe przez kolejne tygodnie będą miały odpowiednie wyżywienie.

 

  • policjant wkłada karmę do busa
  • bus z napisem policja przy przejściu granicznym
  • policjanci z Ukrainy ładują karmę na przyczepę

Film Ze wsparciem dla policyjnych psów służbowych w Ukrainie

Pobierz plik Ze wsparciem dla policyjnych psów służbowych w Ukrainie (format mp4 - rozmiar 34.33 MB)

Powrót na górę strony