Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za rozboje z użyciem broni

Data publikacji 05.04.2022

Łódzcy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za rozboje z użyciem broni palnej. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 15 lat więzienia. Decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani.

Na początku marca 2022 roku w województwie łódzkim doszło do dwóch podobnych rozbojów. 2 marca w Łodzi przy ul. Broniewskiego i 7 marca w Sieradzu przy ul. Jana Pawła II. W obu przypadkach sposób działania sprawców był podobny. Po zmierzchu, z zasłoniętymi twarzami wchodzili do salonów gier i grożąc przedmiotem przypominającym broń palną, żądali od personelu wydania pieniędzy. Gdy tylko je otrzymali, natychmiast uciekali.

Rozwiązaniem tej sprawy zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi oraz VIII Komisariatu Policji w Łodzi. Dokładnie przeanalizowali zapisy monitoringu z obu miejsc zdarzeń i ustalili miejsce pobytu jednego ze sprawców. 9 marca policjanci zatrzymali 51-latka. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany listem gończym. Kryminalni z komendy wojewódzkiej wciąż szukali drugiego ze sprawców. Trop prowadził na teren województwa dolnośląskiego, a następnie łódzkiego. 11 marca policjanci zatrzymali drugiego sprawcę – 40-letniego mężczyznę.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanych sąd zastosował tymczasowy areszt.

(KWP w Łodzi / kp)

 

  • dwaj policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę
  • ręce zatrzymanego mężczyzny zakute w kajdanki
  • dwaj policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę
Powrót na górę strony