Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli zaginioną 90-latkę

Data publikacji 06.04.2022

Zduńskowolscy policjanci szukali seniorki, która wcześnie rano wyszła z domu. O zaginięciu 90-latki, powiadomił funkcjonariuszy zaniepokojony syn. Policjanci natychmiast rozpoczęli sprawdzanie terenu miasta. Z uwagi na wiek, problemy z pamięcią i poruszanie się z tzw. balkonikiem istniało spore zagrożenie dla zdrowia i życia starszej kobiety.

We wtorek, 5 kwietnia 2022 roku, kilka minut po godzinie 8:00 zduńskowolscy funkcjonariusze otrzymali informację od zaniepokojonego mężczyzny o tym, że jego matka wyszła z domu między godziną 5:00 a 8:00 rano. Zgłaszający był bardzo zdenerwowany, ponieważ 90-latka ma problemy z pamięcią, porusza się przy pomocy chodzika. Wyszła w obuwiu domowym i w cienkiej kurtce.

Zduńskowolscy policjanci, natychmiast rozpoczęli sprawdzanie ulic miasta. Jeden z szukających patroli, znalazł kobietę odpowiadającą rysopisowi, kilka ulic dalej od miejsca zamieszkania. 90-latka nie była w stanie powiedzieć dokąd chciała iść, dlaczego nie poinformowała syna o wyjściu, nie potrafiła też wskazać drogi powrotnej do domu, nie wiedziała gdzie jest. Starszą panią przekazano bezpiecznie pod opiekę syna.


Przypominamy !

  • Na wewnętrznej stronie ubrania naszego bliskiego można wszyć „metki” z imieniem, nazwiskiem i adresem oraz numerem telefonu, pod który należy dzwonić, jeśli dana osoba nie będzie wiedziała, jak trafić do domu. Na „metkach” wszytych do ubrania lub na osobnej kartce noszonej w kieszeni warto zapisać, na co choruje nasz bliski i jakie leki przyjmuje. Metki zastępowane są opaskami lokalizowanymi na nadgarstkach.
  • Warto mieć aktualne zdjęcia bliskiego, by w razie potrzeby przekazać je Policji.
  • Warto wyposażyć seniora w zegarek z wbudowanym modułem GPS, dzięki któremu jego odnalezienie będzie zdecydowanie szybsze.

(KWP w Łodzi / kp)

Powrót na górę strony