Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za zabójstwo 62-latka

Data publikacji 06.04.2022

Krasnostawscy policjanci zatrzymali 29-latka podejrzanego o zabójstwo swojego 62-letniego znajomego. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w trakcie wspólnego spożywania alkoholu pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni, podczas której młodszy z nich przy pomocy ostrych narzędzi zaatakował kompana. Zatrzymany wczoraj usłyszał zarzut zabójstwa, a dziś zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Zamościu.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (3/4.04.2022) dyżurny krasnostawskiej komendy został powiadomiony o znalezieniu zwłok w jednym z budynków mieszkalnych na terenie gminy Krasnystaw. Informacja pochodziła od osoby mieszkającej po sąsiedzku. Na miejscu policjanci potwierdzili zgłoszenie. W jednym z pomieszczeń domu znaleźli ciało mężczyzny z widocznymi obrażeniami ciała. Jak ustalono, denatem jest 62-letni samotnie mieszkający mężczyzna.               

W związku z tym przestępstwem policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca gminy Krasnystaw. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że mężczyźni razem spożywali alkohol.  Między nimi najprawdopodobniej doszło do kłótni, podczas której młodszy z nich przy pomocy ostrych narzędzi zaatakował swojego kompana. Finał okazał się tragiczny, 62-latek w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Zatrzymany 29-latek wczoraj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. Dzisiaj podejrzany zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu. Zgodnie z kodeksem karnym za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Zamościu.

(KWP w Lublinie / sc)

Powrót na górę strony