Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 1,2 mln zł

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków. Zatrzymany w torbie sportowej przenosił 2 kg marihuany. W trakcie przeszukania dwóch mieszkań policjanci zabezpieczyli ponad 22 kg konopi indyjskich oraz blisko 70 gramów amfetaminy. Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Policjanci z Wydziału d.w. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku uzyskali informację, że 30-letni mieszkaniec Gdańska wprowadza do obrotu znaczne ilości narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany w trakcie przenoszenia narkotyków z magazynu do samochodu. Policjanci zabezpieczyli przy nim ponad 2 kg marihuany oraz ponad 10 tys. zł w gotówce.

Kryminalni, pracując dalej nad sprawą w lokalu, który pełnił funkcję magazynu zabezpieczyli 22 kg marihuany oraz blisko 70 gramów amfetaminy, a w mieszkaniu 30-latka kolejne 655 gramów konopi indyjskich.  

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających przekracza kwotę 1,2 mln zł.  

Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12. Zatrzymany 30-latek został doprowadzony do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego, został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. 

(KWP w Gdańsku / kp)

  • worki foliowe z marihuaną w schowku w tapczanie
  • rozłożone na podłodze banknoty
  • worki foliowe z marihuaną we wnętrzu otwartej torby sportowej
  • worki foliowe z marihuaną na półkach w szafie
Powrót na górę strony