Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szef grupy oszustów w rękach Policji

Data publikacji 31.05.2008

35 letni mieszkaniec Puław - szef grupy specjalizującej się w wyłudzeniach kredytów wpadł w ręce Policji. Zatrzymali go w miniony czwartek policjanci sekcji do walki z przestępstwami gospodarczymi. To ostatnia i najważniejsza osoba z 5 osobowej grupy działającej w ostatnim czasie na terenie Puław.

Policjanci sekcji do walki z przestępczością gospodarczą puławskiej policji zatrzymali ukrywającego od blisko miesiąca 35-letniego Piotra K. - szefa grupy zajmującej się wyłudzaniem kredytów na terenie Puław. Funkcjonariusze od dłuższego czasu poszukiwali oszusta. Jak wskazują dwumiesięczne ustalenia śledztwa to właśnie on kierował 5 osobowa grupą, która w ciągu kilku dni marca bieżącego roku na terenie Puław wyłudziła trzy kredyty w kwocie 60 tysięcy złotych na szkodę jednego z banków. Z policyjnych ustaleń wynika, że przestępcy usiłowali także wyłudzić cztery kolejne kredyty w innych placówkach na kwotę ponad 40 tysięcy. Rola 35-letniego Piotra K. polegała na kierowaniu całą działalnością grupy. Wskazywał on wspólnikom instytucje bankowe, dostarczał sfałszowane dokumenty potrzebne do uzyskania kredytu - zaświadczenia o zatrudnieniu, nierzetelne dane o zatrudnieniu, udostępniał środków transportu oraz wypłacał część doli z uzyskanego kredytu.
Czterej wspólnicy 35-latka zostali zatrzymani przez puławskich policjantów już wcześniej. W stosunku do dwóch z nich sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Dwaj pozostali objęci zostali dozorem policji. Również w stosunku do 35-letniego Piotra K. zastosowany został areszt tymczasowy. Oszustowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony