Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za zabójstwo

Data publikacji 31.05.2008

Policjanci z Ostrołęki zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem 71 letniego mężczyzny, mieszkańca Makowa Mazowieckiego. Sprawcy zadali ofierze 140 ran kłutych, tłuczonych oraz ciętych. Sprawcom grozi kara do 25 lat więzienia.

Pod koniec marca policjanci z Ostrołęki zajęli się sprawą zabójstwa starszego mężczyzny. Do zdarzenia doszło w nocy z 28 na 29 marca. Jak ustalili funkcjonariusze starszy pan został zamordowany ze szczególnym okrucieństwem. Sprawca, bądź sprawcy zadali mu 140 ran kłutych, ciętych i tłuczonych. Ciało trzy dni później odnaleźli sąsiedzi na zewnątrz budynku i powiadomili Policję.
Policjanci z sekcji dochodzeniowo-śledczej z Ostrołęki zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia. Na ich podstawie przeprowadzono specjalistyczne badania DNA, sporządzono też portret psychologiczny sprawcy zabójstwa. W wyniku podjętych działań zatrzymano trzech sprawców podejrzewanych o dokonanie tego zabójstwa. Jeden z nich podczas przeprowadzonej wizji lokalnej przedstawił przebieg zdarzenia. Z jego wyjaśnień wynika, że motywem morderstwa była chęć zdobycia pieniędzy. W chwili dokonania zabójstwa sprawcy byli pod wpływem alkoholu.
Zatrzymani to mieszkańcy Makowa Mazowieckiego w wieku od 22 do 26 lat. Sprawcom zabójstwa grozi do 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego więzienia.
Powrót na górę strony