Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna pijana matka

Data publikacji 31.05.2008

Policjanci z Lublina zatrzymali wieczorem 25 letnią kobietę, która „opiekowała się” swoim 2 letnim synkiem mając 1,3 promila alkoholu w organizmie. Pijana matka zasnęła w fotelu i nie reagowała na płaczące w łóżeczku dziecko. Policję powiadomili zaniepokojeni sąsiedzi.

Około godziny 20:30 policjanci pojechali do jednego z mieszkań przy ul. Romera w Lublinie. Już na klatce schodowej słyszeli głośny płacz dziecka, które wołało matkę. Pomimo wielokrotnego pukania, nikt nie otworzył funkcjonariuszom drzwi do mieszkania. Ze względu na istniejące zagrożenie dla zdrowia dziecka, policjanci zdecydowali się wejść do mieszkania przez balkon od sąsiadki, która mieszkała piętro niżej.
W pokoju, do którego weszli panował bałagan. Na podłodze były porozrzucane ubrania i pieluchy. W łóżeczku stało małe dziecko, które cały czas płakało. Obok niego, na fotelu spała młoda kobieta, od której czuć było silną woń alkoholu. Funkcjonariusze obudzili kobietę, która powiedziała, że jest chora i dlatego zasnęła. Powiedziała też, że nie piła żadnego alkoholu. Nie potwierdziło tego przeprowadzone przez policjantów badanie, które wykazało, że w organizmie 25 latki jest 1,3 promila alkoholu.
Ponieważ funkcjonariusze nie mogli skontaktować się z ojcem dziecka, chłopczyk został zabrany przez wezwane na miejsce pogotowie do szpitala przy Al. Kraśnickiej. Matka trafiła do policyjnej celi. Najprawdopodobniej odpowie za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, za co może jej grozić kara nawet do 5 lat więzienia. O zdarzeniu zostanie również poinformowany sąd rodzinny.
Powrót na górę strony