Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sutenerzy z grupy piaseczyńskiej

Data publikacji 31.05.2008

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji rozbili grupę przestępczą, której członkowie wymuszali pieniądze od kobiet trudniących się przydrożną prostytucją. Zatrzymano czterech podejrzanych z tzw. grupy piaseczyńskiej. Dwóch z nich wpadło podczas zorganizowanej przez policjantów zasadzki.

Policjanci CBŚ nad tą sprawą pracowali prawie pół roku. Ustalili, że członkowie tzw. grupy piaseczyńskiej wymuszali pieniądze od kobiet świadczących usługi seksualne na trasach wylotowych z Warszawy. Proceder miał miejsce głównie w okolicach Sękocina i Nadarzyna. Kobiety były zastraszone groźbami wywiezienia do innych agencji towarzyskich lub oddaniem pod tzw. „opieką” sutenerom narodowości bułgarskiej. Jedna z pokrzywdzonych zeznała, że w przeszłości za odmowę płacenia haraczu została uprowadzona. Wolność odzyskała dopiero po wpłaceniu 1000 euro. Pobierane od kobiet pieniądze za tzw. ochronę były przekazywane liderowi gangu Krzysztofowi G. To właśnie ten mężczyzna ustalał, jakie stawki powinna płacić każda z dziewczyn. Na ogół były to kwoty 400 – 500 zł od każdej raz w tygodniu. Sprawcy wymuszeń przyjeżdżali w określony dzień w umówione miejsce i przyjmowali pieniądze.

W tym właśnie miejscu policjanci Centralnego Biura Śledczego przygotowali zasadzkę na przestępców. Ponieważ były podejrzenia, że mogą oni posiadać przy sobie broń palną, zatrzymanie zostało wsparte funkcjonariuszami z pododdziałów antyterrorystycznych. Wieczorem w czwartek 29.05. w okolicach trasy nr 7 w Raszynie zatrzymano Łukasza W. i Kamila B. Zatrzymani mieli przy sobie przekazane przez kobiety pieniądze, a w bagażniku m.in. harpun.

W tym samym czasie w miejscach zamieszkania zatrzymano pozostałych członków grupy: Krzysztofa G. i Mirosława K. W mieszkaniach podejrzanych znaleziono m. in. broń i kamizelkę kuloodporną. Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami Warszawy, szef grupy ma 42 lata, pozostali 24 i 25 lat.

Wobec wszystkich zatrzymanych są wnioski o areszt tymczasowy. Policja przewiduje dalsze zatrzymania w tej sprawie.

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.27 MB)

Powrót na górę strony