Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli młodej mamie wydostać niemowlę z zatrzaśniętego samochodu

Data publikacji 08.04.2022

Niesienie pomocy to dla policjantów priorytet, a to w jakiej formie, już zależy od sytuacji i zgłoszenia. Tym razem trzebniccy policjanci przyszli z pomocą kobiecie, która zatrzasnęła drzwi samochodu, w którym znajdował się jej czteromiesięczny synek. Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji mundurowych dziecku nic się nie stało, a całe zdarzenie trwało zaledwie kilka minut. Maluszek bezpiecznie mógł wrócić w objęcia swojej mamy.

Wczoraj (7.04.2022 r.) o godzinie 11:50 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy został powiadomiony przez zrozpaczoną kobietę o tym, że na jednym z parkingów na terenie Trzebnicy przez nieuwagę zatrzasnęła swoje 4-miesięczne dziecko. Będący wówczas w służbie dwaj policjanci niezwłocznie udali się na miejsce. Mając na uwadze dobro dziecka podjęli błyskawiczną decyzję o wybiciu szyby. Dziecku na szczęście nic się nie stało. Maluszek cały i zdrowy mógł powrócić w objęcia swojej mamy.

Na miejscu policjanci ustalili, że do sytuacji doszło przypadkowo. Kobieta otworzyła auto, po czym włożyła kluczyki do torebki, którą pozostawiła na tylnym siedzeniu. Po umieszczeniu synka w foteliku zamknęła drzwi, aby usiąść za kierownicą samochodu. W tym momencie centralny zamek zatrzasnął drzwi. W środku zostało niemowlę. Przerażona matka na pomoc wezwała mundurowych.

W opisanej sytuacji mieliśmy do czynienia z przypadkowym zatrzaśnięciem dziecka w samochodzie, jednak pamiętajmy, że przed nami wiosna, a potem lato i co za tym idzie wysokie temperatury powietrza. Dlatego pamiętajmy, aby nawet na moment nie zostawiać w samochodzie dzieci i zwierząt. Wnętrze samochodu rozgrzewa się bardzo szybko i panuje w nim temperatura znacznie wyższa niż ta na zewnątrz. Wyjście nawet na chwile może narazić pozostawionego w aucie pasażera na utratę zdrowia, a w skaranych przypadkach nawet życia.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony