Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe fakty dotyczące zaginionych sióstr

Data publikacji 31.05.2008

Elbląscy policjanci nadal poszukują dwóch dziewczynek, Marty i Angeliki, które wczoraj około godziny 16.40 wyszły z Domu Dziecka przy ul. Chrobrego 4 w Elblągu i do tej chwili nie powróciły. Z ustaleń policjantów wynika, że siostry zostały zabrane przez matkę. Są całe i zdrowe. Funkcjonariusze cały czas prowadzą intensywne poszukiwania.

Marta Zielińska ma 12 lat, ma około 133 cm wzrostu, jest szczupła, ma długie blond. W chwili zaginięcia ubrana była w białą bluzkę na krótki rękaw z różowym kapturem, krótką jeansową spódniczkę i białe rajstopki.
Jej młodsza siostra Angelika ma 8 lat ma około 120 cm wzrostu, ciemne blond włosy, jest szczupła i wygląda na około 6 lat. W chwili zaginięcia ubrana była w białą bluzkę na krótki rękaw w niebieskie paski, krótkie spodenki w misie; różowe sandałki.
Elbląscy policjanci o zaginięciu dziewczynek zostali powiadomieni wczoraj o godzinie 18.00 przez pracowników domu dziecka. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze wszczęli poszukiwania. Komunikat o zaginięciu i zdjęcia dzieci przekazano wszystkim patrolom policji. W poszukiwania zaangażowani są policjanci z Elbląga oraz z terenu całego kraju. Powiadomiono straż graniczną. Podjęta została także współpraca międzynarodowa. Sprawdzane są wszystkie miejsca, w których dziewczynki mogą przebywać - szpitale, dworce. Policjanci nadal patrolują tereny wokół domu dziecka, przesłuchują opiekunów i osoby mogące mieć jakiekolwiek informacje o dzieciach. Informacje o zaginięciu przekazywane są taksówkarzom, kierowcom autobusów komunikacji miejskiej.
Policjanci ustalili także, że dzieci przebywają pod opieką matki, która miała je wywieźć poza teren Elbląga. Dziewczynki są całe i zdrowe.
Zdarzenie to jest traktowane przez śledczych jako uprowadzenie. Jest to przestępstwo zagrożone kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Rodzice dziewczynek mają ograniczoną władzę rodzicielską. Jest to rodzina wielodzietna. Przed rokiem miała miejsce podobna sytuacja, kiedy dzieci bez wiedzy pracowników domu dziecka i sądu na długi czas zostały zabrane z domu dziecka, a potem tam podrzucone.
Poszukiwania dziewczynek trwają. Policjanci sprawdzają na bieżąco wszelkie możliwe wersje zdarzeń.
Wszystkie osoby, które mogłyby udzielić informacji na temat miejsca pobytu zaginionych dziewczynek proszone są o pilne kontakt z policjantami pod numery telefonów – 997, 112 lub anonimowo – 0 800 39 22 18.
Powrót na górę strony