Policjanci mistrzami Europy służb mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Starszy aspirant Radosław Smoliński wycisnął 215 kg.

Data publikacji 11.04.2022

W dniach 8- 9 kwietnia w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Europy Służb Mundurowych i Zawodowców w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W klasyfikacji służb mundurowych st. asp. Radosław Smoliński zdobył złoty medal oraz 3 miejsce wśród zawodowców, asp. szt. Sebastian Białachowski również zdobył złoty medal w kategorii służb mundurowych, kolejny złoty medal w kategorii Masters oraz 2 miejsce w kategorii open zawodowców, st. sierż. Paweł Marczak zajął 3 miejsce w klasyfikacji służb mundurowych oraz 5 miejsce wśród zawodowców.

Nowodworscy funkcjonariusze od dawna odnoszą wielkie sukcesy, w wyciskaniu sztangi leżąc. Tym razem zdobyli tytuły Mistrzów Europy. W dniach 8 -9 kwietnia br. w Siedlcach odbyły się, Mistrzostwa Europy Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Celem zawodów jest popularyzacja i upowszechniane aktywności ruchowej jako form zdrowego stylu życia, a przede wszystkim propagowanie dyscyplin siłowych, w szczególności wyciskaniu sztangi leżąc.

Do udziału w zawodach zgłosiła się drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim w składzie 3 policjantów. Konkurencje zostały przeprowadzone w rozłożeniu na poszczególne kategorie wagowe. W zawodach wzięło udział 200 zawodników. W kategorii wagowej do 125 kilogramów st. asp. Radosław Smoliński wycisnął sztangę, o wadze 215 kg, zdobywając przy tym złoty medal i tytuł Mistrza Europy w kategorii służb mundurowych oraz 3 miejsce w kategorii zawodowców. W kategorii wagowej do 67,5 kilogramów asp. szt. Sebastian Białachowski wycisnął sztangę, o wadze 127,5 kg zdobywając przy tym złoty medal oraz tytuł Mistrza Europy w kategorii służb mundurowych. Wystartował również w kategorii Masters, zajmując 1 miejsce, w kategorii zawodowców zajął 2 miejsce, zdobywając tytuł v-ce Mistrza Europy. W kategorii wagowej do 110 kg sierż. szt. Paweł Marczak wycisnął sztangę o wadze 195 kg, zdobywając przy tym 3 miejsce i tytuł brązowego medalisty Mistrzostw Europy oraz zdobył 5 miejsce wśród zawodowców.