Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatel zareagował, policjanci zatrzymali

Data publikacji 31.05.2008

Odzyskane trzy radia samochodowe i trzy osoby zatrzymane podejrzane o kradzież z włamaniem to efekt dzisiejszej reakcji obywatela oraz błyskawicznej akcji funkcjonariuszy z Komendy w Nowym Dworze i Nasielska. Łukaszowi A. (24 l.), Sebastianowi G. (25 l.) oraz Kamilowi W. ( 24 l.) grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Wszystko wydarzyło się wczoraj tuż po 1:00 w Twierdzy Modlin. Wtedy to mieszkaniec jednego z bloków usłyszał dziwne hałasy. Zainteresowało go to i postanowił sprawdzić. Gdy wyjrzał przez okno zauważył dwóch młodych mężczyzn „robiących coś” przy samochodzie. Natychmiast o swoich spostrzeżeniach poinformował nowodworską Policję, podając jednocześnie rysopisy mężczyzn.
Doświadczony oficer dyżurny wysyłając patrol mundurowych przypuszczał, że mogło właśnie dojść do włamania do auta i kradzieży radioodtwarzacza. Wówczas to sprawcy zapewne szybko oddaliliby się z miejsca zdarzenia. Dlatego od razu poinformował inne załogi policyjne i szczegółowo rozdzielił zadania.

Szybko potwierdziła się wersja dyżurnego. Okazało się, że faktycznie sprawcy włamali się do samochodu i skradli radioodtwarzacz. Mundurowi ruszyli w pościg za nimi. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Najpierw wpadli Sebastian G. (25 l.) i Kamil W. ( 24 l.), obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. Przy drodze jeden z funkcjonariuszy zauważył trzy radioodtwarzacze schowane pod kontenerem na śmieci. Znalezisko natychmiast zostało zabezpieczone.

Wracający właśnie z komendy policjanci z Komisariatu w Nasielsku także włączyli się w tę akcję. Słyszeli informacje o włamaniu i na moście narwianym, zauważyli mężczyznę, który na widok nadjeżdżającego radiowozu zaczął nerwowo się zachowywać. Policjant, który do niedawna pracował w Nowym Dworze szybko skojarzył, że chłopak wcześniej był zamieszany w kradzieże z włamaniem i może mieć coś wspólnego z ostatnim włamaniem. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Łukasz A. (24 l.) dosyć szybko przyznał się, że brał udział w nocnej „akcji”.

Kiedy cała trójka była już w rękach policjantów z prewencji, wówczas do akcji wkroczyli funkcjonariusze z sekcji dochodzeniowej. Przesłuchania wielu świadków w celu ustalenia okoliczności do wczorajszego popołudnia. W międzyczasie okazało się, że zatrzymane osoby mogą być zamieszane w kradzieże z włamaniem do innych samochodów.

Odzyskane radioodtwarzacze już wróciły do właścicieli. Łukasz A. (24 l.), Sebastian G. (25 l.) oraz Kamil W. ( 24 l.) usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem, za co grozi im do 10 lat więzienia. Policjanci łącznie postawili im 7 zarzutów dokonania kradzieży z włamaniem. Sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Powrót na górę strony