Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni z Jawora zlikwidowali uprawę konopi indyjskich i zabezpieczyli 27 kg marihuany

Data publikacji 13.04.2022

Policjanci z wydziału kryminalnego jaworskiej komendy zatrzymali dwóch mieszkańców Wałbrzycha związanych z narkotykowym procederem. W wynajętym pomieszczeniu gospodarczym, znajdującym się na terenie Bolkowa, prowadzili plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 27 kilogramów marihuany oraz 73 krzewy konopi. Zatrzymanym grozi teraz kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat, a już wiadomo, że najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Monitorując środowisko przestępcze funkcjonariusze wydziału kryminalnego jaworskiej komendy, na terenie jednej z posesji Bolkowa, ujawnili nielegalną uprawę konopi. Plantacja marihuany zorganizowana była w jednym z wynajętych przez wspólników budynków gospodarczych, w pomieszczeniach przystosowanych do tego procederu. Kryminalni znaleźli tam 73 krzewy konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu oraz ponad 27 kilogramów marihuany. Jak ustalono, uprawa ta mogła dostarczyć znacznej ilości środka odurzającego.

Na miejscu, gdzie policjanci zlokalizowali plantację, pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, która wraz z technikiem kryminalistyki wykonała szczegółowe oględziny. W związku z uprawą i posiadaniem znacznej ilości narkotyków kryminalni zatrzymali na miejscu kompletnie zaskoczonych mieszkańców Wałbrzycha – 26-latka i jego o sześć lat młodszego kolegę.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze, gdzie usłyszeli zarzuty posiadania i uprawy znacznej ilości środka odurzającego. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora i zastosował wobec obu podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • na wieszanym siatkowym regale leży susz roślinny
  • w kartonowych pudłach stojących na podłodze znajduje się susz roślinny
  • pod lampami oświetleniowymi stoją doniczki z sadzonkami konopi

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 36.46 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony