Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy miesiące aresztu za czynną napaść na policjantów

Data publikacji 14.04.2022

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu 47-latkowi, który podczas interwencji domowej zaatakował policjantów. Mężczyzna usłyszał już w prokuraturze 3 zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy, zaniechania prawnej czynności służbowej oraz zarzut znęcania się nad żoną. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W sobotę w nocy, 9 kwietnia 2022 r. dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z domów na terenie gminy Rutka Tartak. Wzywająca pomocy kobieta przekazała policjantom, że mąż jest agresywny i się nad nią znęca. Mężczyzna  zamknął się w domu i nie chciał otworzyć policjantom drzwi. Po chwili uchylił je i zaatakował interweniujących funkcjonariuszy. Napastnik rzucił w policjantów deską i strzelał do nich z wiatrówki.47-latek został obezwładniony i trafił do  policyjnego areszcie.

Mieszkaniec gminy Rutka Tartak usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Suwałkach trzy zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy i zaniechania prawnej czynności służbowej oraz zarzut znęcania się nad żoną, a decyzja sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Zgodnie z kodeksem karnym za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / sc)

  • policjanci trzymają zatrzymanego mężczyznę w kajdankach
  • zabezpieczona broń
  • zabezpieczona broń
Powrót na górę strony