Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowy z powołania. Jest policjantem i strażakiem

Data publikacji 14.04.2022

Ostrołęcki policjant, który jest jednocześnie strażakiem OSP, wraz z innym patrolem uratował mężczyznę, który wskoczył do lodowatej wody. Po wydobyciu mieszkańca powiatu ostrołęckiego z rzeki mundurowi udzielili mu pomocy przedmedycznej. 35-latek został zabrany do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zdarzenie miało miejsce 12 kwietnia br. na terenie gminy Lelis. Policjant z posterunku w Łysych, będący jednocześnie strażakiem OSP Dąbrówka uczestniczył, w czasie wolnym od policyjnej służby, wraz z innymi strażakami w ćwiczeniach związanych z ewakuacją szkoły.

W pewnym momencie mundurowi otrzymali informację, że na łące obok szkoły leży mężczyzna bez ubrania. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić. Mężczyzna jednak wstał i wskoczył do płynącej obok rzeki.

Funkcjonariusz wraz z innym strażakiem OSP i policjantami z „patrolówki”, którzy przyjechali na miejsce, wskoczyli w umundurowaniu do lodowatej wody i wydobyli mężczyznę na brzeg, po czym udzielili mu pierwszej pomocy. 35-latek trafił do szpitala.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony