Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i żołnierze wspólnie pomagają rodzinie policjanta, który walczy na Ukrainie

Data publikacji 15.04.2022

Stróże prawa i pracownicy cywilni włączyli się w akcję pomocy dla rodziny policjanta z Charkowa. Rodzina dzięki pomocy wojskowych weteranów uciekła przed rosyjską agresją do Polski i znalazła schronienie w jednej z miejscowości powiatu bielskiego. Wczoraj spotkali się z nią mundurowi z bielskiej komendy.

Policjanci z bielskiego garnizonu Policji włączyli się w pomoc 26-letniej Katerynie, która wraz z dwójką dzieci znalazła w Polsce schronienie przed wojną. Jej mąż pozostał w ogarniętym wojną Charkowie, gdzie pełni służbę w tamtejszej Policji. Kobiecie i jej synom, którzy do naszego kraju przyjechali praktycznie z pustymi rękami, pomogli żołnierze i wojskowi weterani, którzy od początku konfliktu angażują się w ewakuację cywilów z Ukrainy. Kiedy stróże prawa dowiedzieli się od swoich kolegów mundurowych, że jest potrzebna pomoc, zorganizowali koleżeńską zbiórkę. Policjanci i pracownicy cywilni zebrali najpotrzebniejsze artykuły spożywcze i przemysłowe, słodycze i zabawki dla dzieci oraz gotówkę.

Wczoraj pani Kateryna wraz z synami odwiedziła bielskich policjantów i spotkała się z Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej młodszym inspektorem Grzegorzem Jakubcem. Policjanci przekazali jej zebrane podarunki oraz zapewnili o swoim dalszym wsparciu.

(KWP w Katowicach / kp)

  • Policyjne maskotki Sznupek stoją na stosie prezentów
  • Komendant stoi obok kobiety z dziećmi w tzw. niebieskim pokoju
  • Komendant w tzw. niebieskim pokoju przekazuje kobiecie kopertę. obok bawią się dzieci
  • Kobieta z dzieckiem na kolanach siedzi za kierownicą policyjnego radiowozu
  • Policjant i policjantka razem z kobietą z dwójką dzieci stoją przed radiowozem
  • Policjanta kuca przy dzieciach z ich matką w niebieskim pokoju
Powrót na górę strony