Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

Data publikacji 15.04.2022

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński złożył życzenia funkcjonariuszkom, funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym Policji z okazji Świąt Wielkanocnych.

Skan życzeń od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji - tekst dostępny cyfrowo poniżej

Funkcjonariuszki i Funkcjonariusze,
Pracownicy Cywilni Policji,

tegoroczne Święta Wielkiej Nocy przypadły na trudny czas. Myślami jesteśmy z Ukraińcami, którzy od wielu dni bohatersko przeciwstawiają się rosyjskiej agresji.

Dla polskiej Policji to okres wytężonej pracy i niezwykłego zaangażowania. Dzięki Funkcjonariuszkom i Funkcjonariuszom uchodźcy wojenni z Ukrainy mogą czuć się w naszym kraju bezpiecznie. Serdecznie Wam za to dziękuję.

Napływ ogromnej fali uchodźców z Ukrainy oraz wciąż trwający kryzys na granicy z Białorusią spowodował, że w ostatnim czasie Wasza formacja musiała sprostać wielu nowym wyzwaniom. Już od pierwszego dnia wojny w Ukrainie pełnicie służbę przy przejściach granicznych, na dworcach kolejowych, w punktach recepcyjnych. Dbacie nie tylko o bezpieczeństwo w tych miejscach, ale udzielacie także pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują, głównie kobietom, dzieciom i osobom starszym. Z tych zadań Policja wywiązuje się wzorowo.

Jednocześnie nadal realizujecie zadania, do których została powołana Wasza formacja. Strzeżecie bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nie szczędząc sił, często z narażeniem zdrowia i życia. Wielokrotnie udowadnialiście, że wierność policyjnej przysiędze jest dla Was najwyższym zobowiązaniem. Dzięki Waszej służbie i pracy Polacy mogą czuć się bezpiecznie.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. Niech nadchodzący czas pozwoli na odpoczynek w gronie najbliższych, na których wsparcie możecie liczyć każdego dnia.

Szczególne życzenia kieruję do Funkcjonariuszek i Funkcjonariuszy, którzy w czasie świąt będą pełnili swoją służbę. Niech upłynie ona w spokoju. Zdrowych, dobrych Świąt Wielkiej Nocy.

Z wyrazami szacunku
Mariusz Kamiński
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji

Powrót na górę strony