Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził ponad tonę nielegalnego tytoniu

Data publikacji 19.04.2022

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki zatrzymali 44-letniego kierowcę busa, który przekroczył prędkość. W trakcie kontroli okazało się, że mieszkaniec miasta przewoził ponad tonę tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty dotyczące przewożenia nielegalnego tytoniu. Straty Skarbu Państwa oszacowano na ponad 1,2 mln złotych.

W połowie marca br. w Kędzierzynie-Koźlu na ul. Szymanowskiego funkcjonariusze z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę busa, który przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie wykonywanych czynności 44-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla zaczął się nerwowo zachowywać, co wzbudziło podejrzenia policjantów. Zapytali mężczyznę, czy przewozi coś w części ładunkowej, jednak ten odpowiedział, że bus jest pusty.

Biorąc pod uwagę zachowanie kierowcy mundurowi nie dali wiary jego słowom. Sprawdzili więc samochód, a ich podejrzenia okazały się słuszne. Kierowca przewoził ponad tonę tytoniu bez polskich znaków akcyzowych. Funkcjonariuszom powiedział, że tytoń sprowadził z Niemiec i zamierzał go sprzedać w Polsce.

Na miejscu śledczy wspólnie z technikiem kryminalistyki wykonali czynności procesowe i zabezpieczyli ujawniony tytoń. 44-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzut związany z przewożeniem nielegalnego tytoniu Straty Skarbu Państwa oszacowano na ponad 1,2 mln złotych. Za popełniony czyn zatrzymany odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny albo pozbawienia wolności lub obie te kary łącznie.

Dodatkowo okazało się, że mężczyzna kierował pojazdem pomimo cofniętych uprawnień, za co grozi mu dodatkowo kara 2 lat więzienia.

(KWP w Opolu / mw)

  • tytoń zabezpieczony przez policjantów
  • tytoń zabezpieczony przez policjantów
  • tytoń zabezpieczony przez policjantów
Powrót na górę strony