Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znaczna ilość narkotyków przechwycona, diler trafił do aresztu

Data publikacji 20.04.2022

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali mieszkańca Częstochowy, który chciał wprowadzić na rynek znaczną ilość narkotyków. Przy 22-latku kryminalni znaleźli ponad tysiąc działek dilerskich amfetaminy, kilkadziesiąt marihuany, ponad 100 tabletek ekstazy i 65 znaczków LSD. Został zatrzymany zaraz po tym, jak przekazał 16-latkowi narkotyki.

Kryminalni oprócz pozyskiwania informacji, gromadzenia danych i poddawania ich analizie, codziennie zatrzymują osoby, które mają związek z przestępczością narkotykową. W ostatnim czasie w ich ręce wpadło już kilku dilerów, którzy posiadali znaczną ilość środków odurzających.

W niedzielę, 17.04.2022 r., zatrzymali 22-letniego mieszkańca miasta, który posiadał 1150 działek dilerskich amfetaminy, prawie 60 porcji marihuany oraz ponad 100 tabletek ekstazy i 65 znaczków LSD. Nieumundurowani stróże prawa zatrzymali go na gorącym uczynku zaraz po tym, jak wręczył 16-latkowi z Częstochowy kilkanaście sztuk tabletek ekstazy i kilka działek dilerskich marihuany.

Prokurator z częstochowskiej prokuratury skierował do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla 22-latka. Sąd zdecydował, że kolejne trzy miesiące młody mężczyzna spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Rodzicu!

Jeśli potrzebujesz wsparcia i informacji w zakresie pomocy psychologicznej dla dzieci, które mają kontakt z substancjami psychoaktywnymi, zadzwoń na bezpłatną i anonimową infolinię pod numer 800 100 100 lub skontaktuj się ze swoim dzielnicowym. Reaguj, zanim będzie za późno!

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony