Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomagamy i chronimy, także w czasie wolnym od służby

Data publikacji 20.04.2022

18-letnia kierująca peugeotem nie zachowała bezpiecznej odległości między pojazdami i uderzyła w tył renault. Tę sytuację zauważył policjant strzeleckiej drogówki, będący w czasie wolnym od służby. Mundurowy jako jedyny, mimo wzmożonego ruchu na drodze, zainteresował się zaistniałą kolizją. Policjant upewnił się, czy uczestnicy zdarzenia nie potrzebują pomocy medycznej, a następnie usunął z drogi uszkodzony pojazd, tamujący ruch. Po przyjeździe na miejsce służb alarmowych przekazał najważniejsze ustalenia. Pamiętajcie, będąc świadkiem kolizji lub wypadku nigdy nie bądźcie obojętni. Od waszej decyzji może zależeć czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Kilka dni temu na drodze wojewódzkiej 426, między Szczepankiem a Jemielnicą doszło do zderzenia się dwóch osobówek. 18-letnia kierująca peugeotem nie zachowała bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechała na tył renault, którym kierował 38-latek. Na miejscu kolizji, mimo wzmożonego ruchu oraz powstałych w wyniku zdarzenia utrudnień, jako jedyny zatrzymał się policjant strzeleckiej komendy, będący w czasie wolnym od służby.

Mundurowy bez wahania podjął pierwsze czynności na drodze. Upewnił się, czy uczestnikom zdarzenia nie zagraża niebezpieczeństwo ani, czy nie potrzebują pomocy medycznej. Następnie przestawił uszkodzony w wyniku zdarzenia pojazd tak, aby nie powodował dalszych utrudnień w ruchu drogowym. Po przyjeździe patrolu Policji mundurowy przekazał funkcjonariuszom najważniejsze ustalenia. Dalszą obsługą kolizji zajęli się policjanci drogówki, z którymi mundurowy pracuje na co dzień.

Pamiętajcie o tym, aby będąc świadkiem zdarzenia drogowego nigdy nie pozostawać obojętnym. Pozornie niewielkie uszkodzenia pojazdu wcale nie świadczą o tym, że czyjeś życie lub zdrowie nie jest zagrożone. Od waszej decyzji może zależeć los drugiego człowieka. Jeśli nie widzicie na miejscu zdarzenia obecnych służb alarmowych zatrzymajcie się i sprawdźcie, czy nikt z uczestników zdarzenia nie potrzebuje pomocy.

O tym, jak należy zachować się w przypadku kolizji lub wypadku przeczytacie poniżej:

Czy wiesz jak zachować się na miejscu zdarzenia drogowego?

(KWP w Opolu / kp)

Powrót na górę strony