Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień otwarty łódzkiej Policji

Data publikacji 01.06.2008

Pokazy umiejętności psów służbowych, prezentacja najnowszego policyjnego motocyklu i wiele innych atrakcji przewidzieli łódzcy funkcjonariusze w trakcie dnia otwartego komendy miejskiej. Wszyscy zainteresowani pracą w Policji mogli podpatrzeć jak wygląda codzienna służba.

Komenda Miejska Policji po raz pierwszy otworzyła swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych wstąpieniem do Policji. W godzinach od 10:00 do 14:00 do łódzkiej komendy zgłosiło się kilkadziesiąt osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Wśród zwiedzających były też dzieci w różnym wieku, które były żywo zainteresowane wszystkimi pokazami. Odwiedzający mieli możliwość zapoznać się ze specyfiką służby funkcjonariuszy Policji. Na tą okoliczność zostało przygotowanych szereg atrakcji . Między innymi łodzianie mogli obejrzeć z bliska policyjne radiowozy, najnowszy motocykl oraz mieli możliwość podziwiać umiejętności psów służbowych. Ponadto dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz broni służbowej, sprzęt wykorzystywany przez pirotechnika i technika kryminalistyki. Odwiedzający mury komendy mieli możliwość podpatrzenia pracy funkcjonariuszy na Stanowisku Dowodzenia gdzie monitorują teren miasta. Jednocześnie osoby odwiedzające KMP w Łodzi uczestniczyły w prelekcji na temat procedur związanych z doborem do służby w Policji.

Dzień Otwarty w Komendzie Miejskiej Policji w Łodzi spotkał się z ogólnym zainteresowaniem, w szczególności młodych ludzi chętnych do związania swojej przyszłości z „niebieskim mundurem”.

Powrót na górę strony