Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust metodą na BLIK-a za kratami

Data publikacji 20.04.2022

Godną naśladowania postawą wykazał się pokrzywdzony mieszkaniec powiatu toruńskiego, który odebrał wiadomość dotyczącą przesłania kodu BLIK i od razu zorientował się, że ma do czynienia z oszustami. Jego determinacja i zaangażowanie doprowadziły do zatrzymania oszusta przez bydgoskich „wywiadowców”. 21-letni szczecinianin najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Do aresztu, na najbliższe trzy miesiące, trafił mieszkaniec Szczecina po tym, jak chciał wypłacić pieniądze z konta, do którego otrzymał kod BLIK. Jednak nie podejrzewał, że pokrzywdzony od razu zorientował się, że to próba oszustwa i przelał swoje środki na konto żony, a podawał kody do „pustego” konta. W międzyczasie poinformował policjantów, gdzie sprawca jest i próbuje wypłacić pieniądze z jego konta. Ta informacja szybko trafiła do policyjnych „wywiadowców” z bydgoskiej komendy. Przy wskazanym bankomacie znajdującym się przy ulicy Jana Pawła II w Bydgoszczy stał młody mężczyzna, który rozmawiał przez telefon. W pewnym momencie zaczął wprowadzać na klawiaturze bankomatu otrzymany kod BLIK. W tym momencie został zatrzymany.

Policjanci udowodnili szczecinianinowi udział w czterech przestępstwach. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Trzy dotyczyły oszustw metodą na BLIK-a, a jeden przełamania hasła zabezpieczającego profil na portalu społecznościowym.

Gratulacje, za godną naśladowania postawę, należą się mieszkańcowi powiatu toruńskiego, który zachował czujność otrzymując wiadomości od oszusta, a przede wszystkim natychmiast powiadomił o tym policję, co pozwoliło zatrzymać 21-latka.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Bydgoszczy / sc)

  • zabezpieczone pieniądze z oszustwa leżą na stole
  • policjant z zatrzymanym mężczyzną w kajdankach
  • policjant w trakcie przesłuchania zatrzymanego mężczyzny
Powrót na górę strony