Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał tylko „dosuszyć” samochód

Data publikacji 21.04.2022

2,5 tysiąca złotych mandatu i 10 punktów karnych – tyle kosztowała 44 letniego mieszkańca Warszawy jazda z prędkością ponad 200 km/h na drodze wojewódzkiej numer 833 w Kraśniku. Jak tłumaczył policjantom zatrzymany kierowca audi, jechał tak szybko, by „dosuszyć samochód” umyty przed chwilą na myjni. Przestrzegamy przed taką formą osuszania auta, przypominając o zagrożeniach dla innych uczestników ruchu wynikających z nadmiernej prędkości.

Stop klatka z videorejestratora na którym widać jak audi pędzi z prędkością pona 200 kilometrów na godzinę.

Wiele osób dbając o wygląd swojego auta, korzysta z myjni. Niektórzy jednak mają specyficzne pomysły na wysuszenie pojazdu z resztek wody.  Taki „kosztowny” sposób osuszenia samochodu zafundował sobie kilka dni temu 44 letni mieszkaniec Warszawy, który na drodze wojewódzkiej numer 833 w Kraśniku mknął audi z zawrotną prędkością. 44-latek miał pecha, bo po drodze trafił na nieoznakowany radiowóz drogówki. Policjanci widząc poruszający się z dużą prędkością pojazd, pojechali za nim i dokonali pomiaru prędkości.

Okazało się, że w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h, kierowca audi rozpędził się do 201 km/h. Po zatrzymaniu tłumaczył mundurowym, że chciał „dosuszyć” auto, którym niedawno wyjechał z myjni.

Ten nietypowy sposób osuszenia auta drogo kosztował 44-latka. Mężczyzna otrzymał mandat w kwocie 2500 złotych i 10 punktów karnych.

Przestrzegamy przed takimi formami pielęgnacji auta, są one nie tylko kosztowne, ale przede wszystkim niebezpieczne. Nadmierna prędkość uniemożliwia bezpieczną reakcję na zagrożenia na drodze, niesie również ze sobą niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu.

młodszy aspirant Paweł Cieliczko

Film Film z pomiaru prędkości.

Pobierz plik Film z pomiaru prędkości. (format mp4 - rozmiar 11.47 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu "Chciał tylko dosuszyć samochód"

Opis nagrania: Audiodeskrypcja filmu Chciał tylko dosuszyć samochód

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu "Chciał tylko dosuszyć samochód" (format mp3 - rozmiar 510.51 KB)

Powrót na górę strony