Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał skoczyć z wiaduktu - uratowały go policjantki

Data publikacji 21.04.2022

Szybkie działanie mł. asp. Ewy Morki oraz st. sierż. Eweliny Durlik przyczyniło się do uratowania życia mężczyźnie, który chciał skoczyć z mostu. 22-latek był w złym stanie psychicznym, a sytuacja wymagała podjęcia szybkiej decyzji. Na szczęście nie doszło do tragedii, a mieszkaniec gminy Gogolin trafił pod opiekę specjalistów. Pamiętajmy, że jeśli dzieje się coś złego i wiemy, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwońmy pod numer alarmowy 112 i postarajmy się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się osoba potrzebująca pomocy.

19 kwietnia, dyżurny w Krapkowicach został poinformowany o możliwej próbie samobójczej mężczyzny, który wychyla się z wiaduktu przebiegającego nad autostradą A4. Na miejsce interwencji natychmiast skierował patrol z posterunku Policji w Gogolinie — st. sierż. Ewelinę Durlik oraz mł. asp. Ewę Morkę.

Mundurowe po przybyciu na miejsce zastały 22-latka, który znajdował się po zewnętrznej stronie barierek mostu oraz mężczyznę, który podjął z nim rozmowę. Mieszkaniec gminy Gogolin deklarował, że skoczy i odbierze sobie życie.

Z uwagi, że sytuacja była dynamiczna, jedna z policjantek nawiązała negocjacje, natomiast druga wykorzystała moment nieuwagi mężczyzny i złapała go. Przy pomocy strażaków  mężczyzna został wyciągnięty zza barierki. 22-latek będąc już w bezpiecznym miejscu, został przekazany pod opiekę lekarza.

  • Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc.
  • Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.
  • Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy.
  • Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in.:

116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00.

116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

(KWP w Opolu / kp)

dwie policjantki stoją przy radiowozie

Powrót na górę strony