Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaginiony 11-latek szybko odnaleziony przez ostrołęckich policjantów

Data publikacji 22.04.2022

Wczorajsze zgłoszenie dotyczące zaginięcia 11-letniego chłopca postawiło na nogi całą ostrołęcką policję. Na szczęście dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu policjantów zaginiony cały i zdrowy po niespełna 30 minutach został odnaleziony przez funkcjonariuszy z Wydziału Patrolowego.

Informacja o zaginięciu 11-latka trafiła na stanowisko dyżurnego ostrołęckich policjantów wczoraj około godziny 20.00. Osoba zgłaszająca dodała, że chłopiec około południa skończył lekcję i nie wrócił do domu. Zaniepokojeni domownicy dodali, że nie ma możliwości się z nim skontaktowania, ponieważ nie posiada przy sobie telefonu komórkowego.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia w działania poszukiwawcze włączyli się policjanci niemal ze wszystkich wydziałów ostrołęckiej komendy. Komunikat wraz z rysopisem trafił do wszystkich patroli znajdujących się na terenie miasta i powiatu, jak i jednostki ościenne.

Policjanci przeczesywali teren parku miejskiego, blokowiska oraz galerie handlowe. Po niespełna pół godzinie poszukiwania przyniosły oczekiwany efekt. Policyjni wywiadowcy z patrolówki dostrzegli odpowiadającemu rysopisowi poszukiwanego chłopca na jednej z ulic Ostrołęki.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że to jest właśnie zaginiony 11-latek. Ostatecznie chłopiec cały i zdrowy został odwieziony do miejsca zamieszkania.

Z uwagi na fakt, że podobna sytuacja nie zdarzyła się po raz pierwszy dokumentacja z tego zdarzenia jeszcze dziś zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony