Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne małżeństwo w czasie wolnym zatrzymało kierowcę, który miał ponad 3 promile

Data publikacji 25.04.2022

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 30-latek, którego zatrzymali policjanci brodnickiej i rypińskiej komendy w czasie wolnym od służby. Mieszkaniec powiatu brodnickiego jechał audi, a styl jego jazdy wskazywał, że może prowadzić w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjantem jest się przez całą dobę. Tym razem udowodnił to dzielnicowy z Górzna oraz jego żona policjantka „dochodzeniówki” z rypińskiej komendy. Funkcjonariusze w czasie wolnym od służby zatrzymali nietrzeźwego kierowcę.

Do zdarzenia doszło, 24 kwietnia 2022 r.  tuż przed godz. 19.00. Policyjne małżeństwo w miejscowości Górzno zauważyło audi, którego styl jazdy kierowcy wskazywał, że może on być pijany. Policjanci szybko zareagowali, wyprzedzili pojazd  i zajechali kierowcy drogę. Funkcjonariusze zabrali 30-latkowi kluczyki od samochodu i wzywając pomoc, obezwładnili wyrywającego się, agresywnego mężczyznę. Jak się okazało 30-letni mieszkaniec gminy Górzno był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Za kierowanie samochodem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Bycie policjantem to nie praca, a służba. Każdy, kto decyduje się na wstąpienie w szeregi formacji, doskonale o tym wie. Funkcjonariusze nawet w czasie wolnym od służby, reagują w przypadku, gdy łamane jest prawo, zwłaszcza w opisanych okolicznościach.

(KWP w Bydgoszczy / sc)

Powrót na górę strony