Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

40 litrów krwi Michała

Data publikacji 26.04.2022

Łomżyńscy policjanci regularnie oddają krew. Wśród nich jest Michał, który oddał już ponad 40 litrów krwi. Od 15 lat regularnie dzieli się tym cennym darem, który nic nie kosztuje, a może przyczynić się do uratowania ludzkiego życia. Posiada legitymację zasłużonego honorowego dawcy krwi i zasłużonego dla zdrowia narodu.

Krwiodawcy z Komendy Miejskiej Policji w Łomży chętnie dzielą się tym cennym darem, aby pomagać innym. Policjanci wiedzą, że kropla krwi jest na wagę ludzkiego życia. Jest ona niezbędna nie tylko dla poszkodowanych w wypadkach drogowych, ale i w wielu innych życiowych sytuacjach. Jedynym jej źródłem są zdrowi ludzie, dlatego policjanci zawsze chętnie dzielą się tym życiodajnym płynem z innymi. Wśród łomżyńskich policjantów jest wielu, którzy posiadają legitymację zasłużonego honorowego dawcy krwi, bądź zasłużonych dla zdrowia narodu. Jednym z nich jest posterunkowy Michał Wesołowski — patrolowiec z Posterunku Policji w Wiźnie. Michał od ponad 15 lat dzieli się tym bezcennym darem z innymi. Do tej pory oddał już ponad 40 litrów krwi.

Zarówno Michał, jak i inni łomżyńscy policjanci podkreślają, że warto być dawcą krwi i pomagać w ten sposób innym. Każda ilość jest ważna w idei krwiodawstwa. Aby zostać krwiodawcą, trzeba być osobą zdrową w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów.

(KWP w Białymstoku / kp)

  • Policjant w cywilnym ubraniu. W pomieszczeniu ambulatoryjnym. oddaje krew. trzyma w ręku policyjną odznakę
  • Przedramię z igłą od pobierania krwi, obok leży policyjna odznaka
  • "Woreczek z pobraną krwią. przed nim leży policyjna odznaka
Powrót na górę strony