Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 2,5-letniego chłopca

Data publikacji 27.04.2022

Koszalińscy policjanci odnaleźli 2,5-letniego chłopca, który zniknął z posesji swojego domu w gminie Świeszyno. W poszukiwaniach wzięło udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy, przy wparciu psów tropiących, oraz woprowcy z quadami i samochodami terenowymi. Każde takie zaginięcie jest traktowane bardzo poważnie, a do poszukiwań kierowani są funkcjonariusze w trybie alarmowym. Dziękujemy wszystkim osobom oraz służbom, które brały udział w tej akcji.

Zgłoszenie o zaginięciu chłopca wpłynęło do koszalińskiej komendy po godzinie 10.00. Z relacji rodziny wynikało, że 2,5-latek zniknął z posesji, gdzie jeszcze chwilę wcześniej się bawił. Rodzina nie wiedziała gdzie i w jakim kierunku się oddalił.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności poszukiwawcze sprawdzając m.in. okoliczne tereny leśne, sady oraz budynki. W działania zaangażowani zostali również przewodnicy z psami tropiącymi i operatorzy dronów.

W poszukiwania Huberta włączyli się również strażacy z PSP i OSP oraz WOPR Białogard. Policjanci ustawili blokady w okolicach miejsca zaginięcia dziecka.

W wyniku natychmiastowej akcji i skrupulatnych ustaleń policjantów po  godzinie 14.00 udało się odnaleźć chłopca w lesie, około 4 km od domu. Na szczęście nic mu się nie stało.

Apelujemy do rodziców o pilnowanie swoich pociech i nie spuszczanie ich z oczu nawet na chwilę.

(KWP w Szczecinie / mw)

  • zebrana grupa policjantów i cywili
  • policjanci chodzą po lesie i szukają zaginionego dziecka
  • policjanci chodzą po lesie i szukają zaginionego dziecka
  • radiowozy ustawione na drodze
  • grupa policjantów biorąca udział w poszukiwaniach zaginionego dziecka, z tyłu widoczne są radiowozy i strażak na quadzie
  • grupa policjantów biorąca udział w poszukiwaniach zaginionego dziecka, z tyłu widoczne są radiowozy i strażak na quadzie
Powrót na górę strony