Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Operacyjny uratował 28-latka, który chciał skoczyć z mostu w Warszawie

Data publikacji 27.04.2022

Dzięki umiejętnie poprowadzonej rozmowie telefonicznej policjant z 2. komisariatu uratował 28-latka, który chciał skoczyć z mostu w Warszawie. Młody człowiek zadzwonił z informacja o swoich zamiarach na przypadkowo wybrany numer pomocowy w Lublinie. Informacja ta błyskawicznie dotarła do Policji. Funkcjonariusz podczas trwającej godzinę rozmowy wykazał się zrozumieniem, ustalił gdzie znajduje się mieszkaniec Olsztyna oraz na bieżąco przekazywał informacje do dyżurnego. Na koniec nakłonił 28-latka, by ten zszedł z mostu. Policjanci udzielili mu pomocy.

Wczoraj, 26.04.2022 r., około południa, na 2. komisariat w Lublinie trafiła informacja o zamiarze popełnienia samobójstwa przez osobę dzwoniącą na numer pomocowy. Sprawą szybko zajęli się policjanci. Z potrzebującą pomocy osobą skontaktował się jeden z operacyjnych. Jak się okazało, mężczyzna był załamany. Oświadczył, że stoi na wiadukcie i zamierza skoczyć. Twierdził, że nie widzi dalszego sensu życia.

Kryminalny, rozmawiając z 28-latkiem, stopniowo zyskiwał jego przychylność i zdobywał kolejne informacje. Podczas rozmowy policjant ustalił, na którym wiadukcie w Warszawie znajduje się mieszkaniec Olsztyna, a następnie stopniowo zaczął nakłaniać go z rezygnacji ze swojego celu. Wszystkie informacje na bieżąco były przekazywane dyżurnemu, a następnie do komendy w Warszawie. Po rozmowie trwającej godzinę 28-latek oświadczył, że sam zejdzie z mostu. Na miejscu czekali już na niego mundurowi, którzy zapewnili mu dalszą pomoc.

Apel: Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111 czy Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12 (czynny całą dobę).

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony