Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z limanowskiej drogówki uratował 43-letnią kobietę w kryzysie

Data publikacji 27.04.2022

Sierż. szt. Przemysław Adamek, w dniu wolnym od służby, przejeżdżając przez Nowy Sącz zauważył kilka osób na moście oraz kobietę, która stała za barierkami ochronnymi. Funkcjonariusz natychmiast ruszył z pomocą.

Do zdarzenia doszło 26 kwietnia 2022 r. około godziny 17.30. Przez Nowy Sącz przejeżdżał swoim prywatnym samochodem policjant z limanowskiej drogówki. Będąc na ul. Legionów, na moście Heleńskim zauważył kilka osób oraz kobietę, która przeszła za barierę ochronną. Funkcjonariusz błyskawicznie zaparkował samochód i pobiegł w kierunku mostu. Na miejscu znajdowały się już inne osoby, które bezskutecznie próbowały odradzić kobiecie desperacki czyn. Funkcjonariusz nawiazął z kobietą rozmowę, w trakcie której złapał ją niespodziewanie i przeciągnął zza bariery na chodnik. Następnie wezwano karetkę pogotowia.

43-latka obecnie znajduje się pod opieka lekarską. Ta sytuacja mogła zakończyć się tragicznie. Na szczęście, dzięki szybkiej interwencji policjanta z limanowskiej komendy udało się zapobiec tragedii. Słowa podziękowania należą się także wszystkim osobom, które zareagowały widząc to zajście i tym którzy powiadomili służby ratunkowe.

Gdy osoba z naszego otoczenia ma negatywne myśli, powinniśmy niezwłocznie zareagować. Przypominamy, że w każdym powiecie  funkcjonuje wiele instytucji, które niosą pomoc, oferują wsparcie i fachową poradę. W Limanowej pomoc można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie link - https://pcpr-limanowa.pl/

(KWP w Krakowie / sc)

Powrót na górę strony