Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólnie dla dzieci z Ukrainy

Data publikacji 28.04.2022

Bydgoscy policjanci, strażacy i strażnicy miejscy zaprosili wczoraj dzieci z Ukrainy, które uczęszczają do Szkoły Podstawowej nr 58 w Bydgoszczy, by z nimi porozmawiać na różne tematy związane z bezpieczeństwem.

Wczoraj, 27.04.2022 r., w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy przy ul. Pomorskiej 16 odbyło się spotkanie z dziećmi ukraińskimi z klasy przygotowawczej Szkoły Podstawowej nr 58 w Bydgoszczy, w ramach Akademii Bezpieczeństwa, realizowanej wspólnie przez Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy, Straż Miejską w Bydgoszczy, Państwowa Straż Pożarną w Bydgoszczy.

Dzieci miały okazje zapoznać się z pracą strażaków, wzięły udział w zajęciach profilaktycznych dotyczących bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz poznały bezpieczne zasady kontaktu z psem. Jest to pierwsze z cyklu spotkań z dziećmi - uchodźcami z Ukrainy. Kolejne spotkania profilaktyczne odbędą się 19 maja 2022 r. w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy i zainaugurują szkolenia na kartę rowerową dla dzieci klas przygotowawczych bydgoskich szkół.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

  • Policjant i strażnik miejski podczas prelekcji dla siedzących na podłodze w klasie dzieci
  • Strażak stoi przed grupą dzieci. W tle wóz strażacki
  • Policjanci, w tym jeden z policyjnym psem służbowym, stoją razem z grupą dzieci na terenie zewnętrznym jednostki pożarniczej
Powrót na górę strony