Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni z Pucka zatrzymali osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę

Data publikacji 28.04.2022

W niedzielę (24 kwietnia br.) puccy kryminalni pełniący służbę przy granicy polsko-białoruskiej otrzymali informacje od funkcjonariuszy straży granicznej, że w pobliżu ich patrolu może dojść do nielegalnego przekroczenia granicy. Kryminalni, patrolując teren przygraniczny Czeremchy i Połowca, zauważyli czterech mężczyzn ukrywających się w lesie. Policjanci podjęli czynności legitymowania wobec osób. Z uwagi na podejrzenie nielegalnego przekroczenia granicy, mężczyźni zostali przekazani funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Czeremsze.

Kryminalni z Pucka pełniący służbę przy granicy polsko-białoruskiej patrolowali w niedzielne popołudnie strefę przygraniczną w okolicach Czeremchy i Połowca.

W trakcie przeszukiwania lasu znaleźli ukrytych w zaroślach czterech mężczyzn. Mężczyźni mieli przy sobie plecaki. Policjanci wylegitymowali wszystkich, a następnie powiadomili o tym fakcie dyżurnego komendy w Hajnówce. Dyżurny skontaktował się z Placówką Straży Granicznej w Czeremsze, a po chwili na miejsce dotarły patrole funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Ujawnieni mężczyźni zostali przewiezieni do Placówki Straży Granicznej w Czeremsze celem sprawdzenia legalności ich pobytu na terytorium Polski. Z ustaleń wynika, że ujawnieni mężczyźni to obywatele Syrii, którzy nielegalnie przekroczyli „zieloną granicę”.

(KWP w Gdańsku / kp)

  • zdjęcie przedstawia czterech mężczyzn siedzących na ziemi w lesie w tle widać funkcjonariusza obok samochodu terenowego i psa
  • na zdjęciu widać czterech siedzących mężczyzn, funkcjonariuszy i dwa pojazdy
  • policjant stoi przy samochodzie terenowym na drodze w lesie
Powrót na górę strony