Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie 19-latka

Data publikacji 29.04.2022

Piscy policjanci otrzymali bardzo niecodzienne zgłoszenie dotyczące młodego mężczyzny, który utknął między kabiną a naczepą tira. Samochód ten był widziany na rondzie w Piszu, gdzie doszło do zdarzenia i odjechał w kierunku Rucianego-Nidy. Funkcjonariusze ustalili, że do niebezpiecznej sytuacji doszło, kiedy 19-latek chciał przejść przez przejście dla pieszych. Zamiast ominąć stojący w korku samochód ciężarowy wszedł na zaczep łączący kabinę z naczepą. Nieświadomy niczego kierowca ruszył. 19-latek jechał tak około 20 km aż do Rucianego-Nidy. Teraz czekają go konsekwencje za skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie.

Z bardzo nietypowym zdarzeniem w ruchu drogowym spotkali się piscy policjanci. Sytuacja miała miejsce w środę, 27.04.2022 r., przed godz. 11.00 na rondzie w Piszu. Obywatel zgłosił, że jakiś młody mężczyzna utknął między kabiną, a naczepą tira. Do tego samochód ruszył w kierunku Rucianego-Nidy, a nastolatek woła o pomoc.

Funkcjonariusze ustalili, że „pasażerem na gapę” był 19-letni mieszkaniec gminy Pisz. Mężczyzna ten chciał przejść przez przejście dla pieszych, częściowo zajęte przez samochód ciężarowy marki Scania z naczepą, stojący w korku. Pieszy nie czekając, aż pojazd odjedzie, wskoczył na zaczep łączący kabinę z naczepą. Chciał w ten sposób ominąć ciężarówkę. Tymczasem kierowca ruszył, a 19-latek nie zdążył zeskoczyć. Jechał tak około 20 km po drodze wołając do kierującego, by się zatrzymał. Ten niczego nie słyszał, więc nie reagował. Dopiero w Rucianem-Nidzie kierowca zauważył, że ma „pasażera na gapę”, więc się zatrzymał. 19-latkowi udało się wówczas bezpiecznie zejść.

Niewątpliwie zachowanie młodego mężczyzny było skrajnie nieodpowiedzialne i bardzo niebezpieczne. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Teraz mieszkaniec piskiej gminy poniesie tego konsekwencje. Za naruszenie przepisów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym grozi mu kara grzywny do 3 tys. złotych albo kara nagany.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony