Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Posiedzą” za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 02.05.2022

W środę (27.04.22), wcześnie rano, policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy, wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Przestępczości Narkotykowej i Pseudokibiców KMP w Bydgoszczy, weszli jednocześnie do siedmiu mieszkań na terenie Bydgoszczy, Niemcza i Maksymilianowa. W ten sposób zrealizowali nakazy prokuratorskie dotyczące zatrzymania osób i przeszukań mieszkań do śledztwa prowadzonego w sprawie usiłowania zabójstwa.

Jak wynika z ustaleń kryminalnych, w nocy z 29 na 30 grudnia ubiegłego roku nieznani sprawcy w Niemczu pod Bydgoszczą napadli mieszkańca Bydgoszczy. Oblali pokrzywdzonego kwasem siarkowym pozostawili go w odludnym, odosobnionym miejscu, co bezpośrednio naraziło na niebezpieczeństwo jego życie. Pokrzywdzony zdołał dotrzeć do zabudowań mieszkalnych, a następnie trafił do jednego z bydgoskich szpitali. Z uwagi na ciężkie obrażenia ciała został przewieziony do Szpitala Specjalistycznego w Gryficach.

Bydgoscy policjanci rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie sprawców przestępstwa. Zabezpieczono monitoringi oraz inne dowody przestępstwa. Trwające kilka tygodni czynności doprowadziły do ustalenia mężczyzn, którzy mogli dokonać tego przestępstwa. Prokurator z Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy wydał nakaz zatrzymania 29-letniego Macieja K. i 20-letniego Przemysława P.

Okoliczności sprawy i obrażenia jakich doznał pokrzywdzony oraz zgromadzony przez kryminalnych materiał dowodowy pozwoliły prokuratorowi na przedstawienie zarzutów usiłowania zabójstwa i dokonania ciężkich obrażeń ciała Maciejowi K. i Przemysławowi P.

W piątek (29.04.22) sąd, na wniosek prokuratora, zdecydował o aresztowaniu podejrzanych na 3 miesiące.

Powrót na górę strony