Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wielicki policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierującego

Data publikacji 04.05.2022

Policjant ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce w czasie wolnym interweniował i ujął kierującego, który miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

3 maja br. w godzinach wieczornych, policjant ruchu drogowego wielickiej komendy, będąc w czasie wolnym od służby robił zakupy w jednym z wielickich sklepów. W kolejcedo kasy poczuł wyraźną woń alkoholu od klienta stojącego przed nim. Wychodząc ze sklepu funkcjonariusz zauważył, że nietrzeźwy wsiada za kierownicę samochodu marki Peugeot i odjeżdża z parkingu.  Policjant od razu ruszył za nim i zatrzymał go na jednej z ulic. Natychmiast też wyciągnął kluczyki ze stacyjki, unieruchamiając tym samym peugeota i powiadomił służby.

Patrol, który przybył na miejsce przebadał mężczynę na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że 38-letni mieszkaniec Wieliczki miał 1,5 promila alkoholu. Mężczyźnie, za kierowanie w stanie nietrzeźwości (art.178a kk ) może  grozić do 2 lat pozbawienia wolności. Zostało mu również zatrzymane prawo jazdy.

Policja apeluje - reagujmy widząc pijanego kierowcę. Nie pozwólmy mu kontynuować dalszej jazdy. Zadzwońmy  pod nr  112  - policjanci sprawdzą każdy taki sygnał. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

(KWP w Krakowie / mw)

 

Powrót na górę strony