Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Zbiórka Krwi Służb Mundurowych”

Data publikacji 05.05.2022

Krew to najcenniejszy dar jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi. Wystarczy tak niewiele, a zarazem tak dużo. Życie innych może zależeć od nas, a także nasze życie może zależeć od innych. Dlatego w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbyła się „Zbiórka Krwi Służb Mundurowych”. Wzięli w niej udział m.in. łańcuccy policjanci.

W sobotę, w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie, odbyła się „Zbiórka Krwi Służb Mundurowych”. Do oddania krwi przystąpili zarówno przedstawiciele policji, straży, wojsk obrony terytorialnej, ale też zachęceni akcją, mieszkańcy powiatu łańcuckiego. I to właśnie dla nich organizatorzy, w tym łańcucka komenda, przygotowali wiele atrakcji. 

Zainteresowani mogli z bliska przyjrzeć się wyposażaniu jakim dysponują policjanci. Była też możliwość przymierzenia policyjnego umundurowania i zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Chętni mogli usiąść za kierownicą oznakowanego radiowozu.

Do punktu poboru w Miejskim Domu Kultury zgłosiło się ponad 80 krwiodawców. Dzięki nim udało się zebrać prawie 30 litrów tego bezcennego daru życia.

  • Punkt poboru krwi znajdujący się w holu Miejskiego Domu Kultury.
    Foto KPP Łańcut
  • Autobus z napisem na boku: "Mobilny punkt poboru krwi".
    Foto KPP Łańcut
  • Namiot z napisem: „Komenda Powiatowa Policji w Łańcucie”. Pod zadaszeniem trójka dzieci przymierza policyjne umundurowanie. Obok namiotu stoi oznakowany radiowóz.
    Foto KPP Łańcut
Powrót na górę strony