Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelne potrącenie rowerzysty. Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku

Data publikacji 05.05.2022

Nowosolscy policjanci wyjaśniają przyczynę i okoliczności tragicznego w skutkach wypadu z udziałem rowerzysty. Niestety cyklista pomimo prowadzonej na miejscu reanimacji zmarł. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności.

Lubuscy policjanci niemal codziennie sprawdzają zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z uwagi na fakt, że nie chroni ich karoseria, zdarzenia drogowe z ich udziałem często kończą się tragicznie. Dlatego tak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności przez wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W czwartek, 5 maja 2022 r. około godziny 7.30 otrzymaliśmy informację o zdarzeniu drogowym na drodze W 292. Kierujący oplem z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, w wyniku czego potrącił prawidłowo jadącego rowerzystę. 71-letni mieszkaniec Nowej Soli w wyniku poniesionych obrażeń, zmarł na miejscu. Kierujący oplem był trzeźwy. Na miejscu odbywa się ruch wahadłowy. Nowosolscy policjanci pod nadzorem Prokuratury wyjaśniają przyczynę i okoliczności wypadku. Funkcjonariusze prowadzą oględziny, ustalają świadków zdarzenia oraz zabezpieczają ślady, które pozwolą na ustalenie przyczyny zdarzenia.

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / sc)

  • Policjant wykonuje oględziny w miejscu wypadku drogowego
  • Policjant wykonuje oględziny w miejscu wypadku drogowego
  • Samochód osobowy biorący udział w wypadku drogowym
Powrót na górę strony