Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Noc Muzeów 2022 w KGP

Data publikacji 06.05.2022

W sobotę 14 maja br. odbędzie się Noc Muzeów 2022. Komenda Główna Policji weźmie w niej udział już po raz ósmy. W ramach Nocy Muzeów w godzinach od 18:00 do 22:00 możliwe będzie zwiedzanie obiektu przy ulicy Orkana 14 Warszawie, gdzie mieści się Biuro Edukacji Historycznej - Muzeum Policji Komendy Głównej Policji.

Można będzie zobaczyć m.in. ekspozycję poświęconą historii i tradycji POLICJI PAŃSTWOWEJ / POLICJI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO oraz wysłuchać prelekcji dotyczącej służby policyjnej w okresie międzywojennym oraz udziału funkcjonariuszy Policji Państwowej w strukturach konspiracyjnych Polskiego Państwa Podziemnego w latach niemieckiej okupacji. Zwiedzający będą mogli również obejrzeć zrekonstruowany gabinet Komendanta Głównego Policji Państwowej z okresu międzywojennego XX wieku.

Zaprezentowane zostanie też wyposażenie funkcjonariusza z okresu międzywojennego oraz przedstawione zostaną krótkie scenki rodzajowe ukazujące policyjną służbę na terenie przedwojennej Warszawy. Przeprowadzony zostanie krótki konkurs z nagrodami rzeczowymi dla zwiedzających.

Ponadto zaproszeni rekonstruktorzy zaprezentują umundurowanie funkcjonariuszy Policji Państwowej oraz przedstawią historię munduru policyjnego. Uzupełnieniem będzie film o Policji Kobiecej w Polsce.

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych. Podczas wizyty w Biurze Edukacji Historycznej – Muzeum Policji KGP, każde dziecko otrzyma certyfikat potwierdzający uczestnictwo w Nocy Muzeów w KGP. Przygotowano również szereg upominków z logo Policji.

Serdecznie zapraszamy.

plakat promujący noc muzeów w KGP: U góry widnieje kolorowy napis: Noc muzeów. Poniżej znajdują sie czarno białe zdjęcia funkcjonariuszy Policji Państwowej, poniżej budynek w który mieści się Biuro Edukacji Historycznej - Muzeum Policji Komendy Głównej i biały napis: w Komendzie Głównej Policji, 14 maja 20022 r. w godz. 18.00 - 22.00. Na dole znajduje się logo Policji i biały Napis: Zapraszamy

(BEH-MP KGP)

 

Powrót na górę strony