Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wybuch gazu w domu jednorodzinnym w powiecie ząbkowickim. Policjanci byli pierwsi na miejscu wypadku i wyciągnęli starszą kobietę spod gruzu

Data publikacji 06.05.2022

Dzisiaj tuż przed godziną 7 rano doszło do wybuchu gazu w domku jednorodzinnym w powiecie ząbkowickim. W wyniku tego wypadku ucierpiały 4 osoby, w tym najciężej najstarsza mieszkanka. Na miejsce jako pierwsi dotarli policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego, którzy wyciągnęli seniorkę spod gruzu. Pogotowiem lotniczym została zabrana do szpitala. Grupa Dochodzeniowo-Śledcza cały czas pracuje na miejscu, by wyjaśnić okoliczności zdarzenia.

Dzisiaj tuż przed godziną 7 rano doszło do wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w miejscowości Ożary, w powiecie ząbkowickim. Niestety większość budynku została zawalona.  Na miejscu jako pierwsi pojawili się policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego, którzy od razu zauważyli starszą kobietę leżącą pod gruzami. Niezwłocznie udzielili jej pomocy, wyciągnęli spod zawalonego domu.

Seniorka z bardzo ciężkimi obrażeniami została zabrana Pogotowiem Lotniczym do szpitala. Ucierpieli też trzej inni mieszkańcy domu, ale ci zostali zaopatrzeni medycznie na miejscu. Jeden z nich trafił do szpitala na dalszą diagnozę.
W tej chwili trwają cały czas na miejscu wypadku czynności Grupy Dochodzeniowo-Śledczej z KPP w Ząbkowicach Śląskich, Straży Pożarnej i innych służb. Zbierany jest rzetelny materiał dowodowy, by poznać okoliczności całego zdarzenia.

Niestety dotarła do nas przed chwilą smutna wiadomość. Uratowana przez policjantów 80-latka wyciągnięta spod gruzów, w wyniku poniesionych obrażeń w tym zdarzeniu, zmarła w szpitalu.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
st. asp. Katarzyna Mazurek
tel. 608 086 826

  • policjanci i strażacy pomagają ofiarom wypadku
  • policjanci i strażacy pomagają przy wybuchu kamienicy
  • policjanci i strażacy pomagają przy gruzach
  • zawalony dom
  • gruzy
  • zawalony dom
Powrót na górę strony