Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni nielegalni imigranci wpadli w ręce dolnośląskich policjantów

Data publikacji 06.05.2022

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali 3 ob. Jemenu, których przewoził ob. Białorusi. Szybko okazało się, że są to nielegalni imigranci chcący przemieścić się na teren Niemiec. Jechali autem osobowym, jedną z lubańskich ulic i wpadli podczas kontroli drogowej. W związku z tym, że przebywali w Polsce nielegalnie, zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym pomieszczaniu dla osób zatrzymanych. Dalsze czynności procesowe z cudzoziemcami wykonywane były już przy współpracy ze Strażą Graniczną.

Policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, podczas nocnej służby na ternie miasta, zatrzymał do kontroli drogowej samochód osobowy na numerach rejestracyjnych z województwa pomorskiego. Za kierownicą Daewoo Matiz siedział 32-letni obywatel Białorusi, a na miejscach pasażerów, trzech młodych obywateli Jemenu. W trakcie prowadzonej kontroli okazało się, że cudzoziemcy nielegalnie przebywają na terytorium Polski. Kierowca pojazdu oraz przewożone nim osoby zostali, więc zatrzymani, a o sytuacji tej powiadomiono Straż Graniczną.

Mundurowi w trakcie wykonywanych czynności ustalili, że imigranci nie potrzebują pomocy medycznej, a podróż swą chcieli zakończyć na terenie Niemiec.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszem Służby Więziennej z Zaręby przewieźli cudzoziemców do Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu, gdzie prowadzone będą teraz dalsze czynności w tej sprawie.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660-402-169

Opis filmu: film przedstawia doprowadzenie zatrzymanych osób

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 46.93 MB)

Powrót na górę strony