Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekazanie działki pod budowę Posterunku Policji w Goździe

Data publikacji 09.05.2022

Działka stanowiąca własność gminy Gózd przekazana została Policji umową darowizny, aby w tym miejscu powstała nowoczesna jednostka Policji. Akt notarialny podpisali dzisiaj Wójt Gminy Gózd Paweł Dziewit i Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Waldemar Wołowiec.

W gminie Gózd, w powiecie radomskim w grudniu 2012 roku zlikwidowany został posterunek Policji. Jednak władze samorządowe, na czele z Wójtem Gminy Gózd, przez wiele lat zabiegały o reaktywację miejscowej jednostki Policji. Takie potrzeby sygnalizowało również lokalne społeczeństwo. Przeprowadzono analizy stanu zagrożenia przestępczością i ostatecznie uzgodniono właściwe miejsce i sposób reaktywowania Posterunku Policji w Goździe.

Dzisiaj umową darowizny nieruchomość stanowiącą własność Gminy Gózd przekazana została na rzecz Skarbu Państwa w trwały zarząd Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Nieruchomość o pow. 1048 m² zlokalizowana jest w Goździe przy ul. Szkolnej. Stanie na niej nowoczesny, ekologiczny budynek posterunku Policji, który zostanie wybudowany w systemie modułowym z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii służącej do ogrzewania budynku i wody.

Zgodnie z przyjętymi planami już w przyszłym roku, 8 policjantów rozpocznie służbę w nowej jednostce, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Gózd.

(KWP w Radomiu / mw)

  • umundurowany policjant i mężczyzna w garniturze razem trzymają dokument i pozują do zdjęcia
  • umundurowany policjant siedzi za stołem wraz z mężczyzną w garniturze, który podpisuje dokument
  • za stołem siedzi mężczyzna w garniturze i umundurowany policjant, który podpisuje dokument
Powrót na górę strony