Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka udzielała pomocy kobiecie, która straciła przytomność

Data publikacji 10.05.2022

Będąca po służbie policjantka z komisariatu na Baranówce pośpieszyła z pomocą nieprzytomnej kobiecie. Podczas rodzinnego spaceru zauważyła leżącą na chodniku kobietę, która nie reagowała na wołania córki. Profesjonalnie przygotowana policjantka sprawdziła czynności życiowe kobiety i czuwała nad nią do przyjazdu pogotowia.

Z pomocą nieprzytomnej kobiecie pośpieszyła sierż. Aleksandra Pączka, policjantka komisariatu na Baranówce. Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę po południu na ul. Obrońców Poczty Gdańskiej. Spacerująca z rodziną funkcjonariuszka zauważyła leżącą na chodniku kobietę, obok niej stała wołająca do niej córka.

Policjantka natychmiast podbiegła do nich. Okazało się, że leżąca kobieta jest nieprzytomna. Ponieważ miała drgawki, funkcjonariuszka zabezpieczyła jej głowę, udrożniła drogi oddechowe i sprawdziła funkcje życiowe. Następnie ułożyła kobietę w pozycji bezpiecznej bocznej. Czuwając przy niej, poprosiła przechodzącego mężczyznę o wezwanie na miejsce pogotowia ratunkowego.

W międzyczasie na miejsce dotarli mundurowi z pobliskiego komisariatu w Rzeszowie, którzy okryli poszkodowaną kocem termicznym. Po przyjeździe pogotowia ratunkowego policjantka opisała im co się stało. Dalszą opiekę nad poszkodowaną przejęli ratownicy medyczni.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony