Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Przepełnia mnie duma z pracy Naszej Policji. Dziękuję za Waszą Służbę"

Data publikacji 10.05.2022

Wystarczyła rozmowa wałbrzyskiej policjantki ruchu drogowego z 14-latkiem, aby zdesperowany chłopiec zszedł z dachu budynku. Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu, na terenie dzielnicy Sobięcin. Dzięki działaniu wałbrzyskich funkcjonariuszy młodemu nastolatkowi nic się nie stało. Jeszcze tego samego dnia trafił on pod opiekę specjalistów. Do Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu wpłynęły podziękowania za profesjonalnie przeprowadzoną interwencję.

Funkcjonariusze, około godziny 15:30, usłyszeli od dyżurnego wałbrzyskiej komendy o możliwej próbie samobójczej młodego człowieka. W związku z tym niezwłocznie udali się na Sobięcin, gdzie po przyjeździe ustalili, że 14-latek wszedł po drabinie bezpieczeństwa na dach budynku, z którego zamierza skoczyć.

Policjantka ruchu drogowego post. Patrycja Kusiak bez wahania sama wspięła się na dach, by porozmawiać ze zdesperowanym nastolatkiem. Przeprowadzona przez nią interwencja po chwili przyniosła pozytywny rezultat. 14-latek zszedł razem z nią na korytarz, a następnie udał się z funkcjonariuszami do radiowozu. Ostatecznie młodym wałbrzyszaninem zajęli się specjaliści z zespołu ratownictwa medycznego, którzy zostali wezwani na miejsce.

Dzięki szybkim działaniom przeprowadzonym przez policjantów ruchu drogowego uratowane zostało życie młodego wałbrzyszanina. Miłym zaskoczeniem był e-mail z podziękowaniami, który jeszcze tego samego dnia wpłynął do Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu, wysłany przez mieszkankę. Czytamy w nim:

„Dziękuję za wspaniałą służbę policjantom, którzy zapobiegli dzisiaj próbie samobójczej chłopca z naszego sąsiedztwa. Szybka interwencja, niezwykle profesjonalna i przede wszystkim skuteczna. Ogromne podziękowania szczególnie dla młodej policjantki, która praktycznie sama ściągnęła chłopaka z dachu. Przepełnia mnie duma z pracy Naszej Policji. Dziękuję za Waszą Służbę”.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony