Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu interweniował wobec nietrzeźwego rowerzysty

Data publikacji 11.05.2022

Inspektor Robert Chowaniec Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu w czasie wolnym od służby pospieszył z pomocą rowerzyście, który wjechał do przydrożnego rowu. Szybko okazało się jednak, że przyczyną utraty panowania kierującego nad jednośladem nie był nieszczęśliwy wypadek, a spożyty alkohol.

W poniedziałek (9.05.2022) tuż po godzinie 17.00 komendant, jadąc samochodem ulicą Grojecką w Zaborzu zauważył leżącego w przydrożnym rowie mężczyznę, obok którego znajdował się rower. Inspektor natychmiast zatrzymał się na poboczu, po czym  podbiegł do leżącego, aby sprawdzić funkcje życiowe. Okazało się, że mężczyzna jest przytomny, nie posiada żadnych obrażeń ciała, lecz znajduje się pod mocnym wpływem alkoholu. Komendant informację o zdarzeniu przekazał dyżurnemu oświęcimskiej komendy Policji. 

Po kilku chwilach na miejsce przyjechał policyjny patrol, który przejął nietrzeźwego 69-letniego mieszkańca gminy Oświęcim. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,2 promila alkoholu. Nietrzeźwy został przekazany pod opiekę rodziny.

Przypominamy, że za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 złotych, ale w przypadku skierowania wniosku o ukaranie sprawcy do sądu organ ten może nałożyć grzywnę w kwocie do 30 tysięcy złotych oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych.

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony