Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna eskorta do szpitala

Data publikacji 12.05.2022

Sierżant Radosław Kotwicki z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie pomógł w szybkim przewiezieniu do szpitala w Gdyni ojca z 5-letnim synem, który pilnie potrzebował pomocy lekarskiej. Wczoraj wieczorem funkcjonariusz pilotował najpierw Aleją Niepodległości, a potem ulicami Gdyni samochód, w którym ojciec wiózł przerażone i opuchnięte dziecko, które miało wyraźny problem z oddychaniem. Dzięki szybkim i właściwym decyzjom cała sytuacja skończyła się szczęśliwie.

Wczoraj, 11.05.2022 r., wieczorem, do jednego z sopockich policjantów, którzy interweniowali w budynku przy Alei Niepodległości, podbiegł zestresowany kierowca toyoty hilux i poprosił funkcjonariusza o pilną pomoc w szybkim i bezpiecznym dotarciu do szpitala w Gdyni. Jak się okazało, był on ojcem i wiózł 5-letniego synka, który z nieznanych przyczyn nagle spuchł, miał problemy z oddychaniem oraz drgawki.

Sytuacja wyglądała bardzo poważnie i liczył się czas, dlatego sierżant Radosław Kotwicki od razu podjął decyzję o eskorcie policyjnej, o czym powiadomił pozostałych policjantów i dyżurnego komendy. Przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych funkcjonariusz „prowadził” samochód z potrzebującym pomocy dzieckiem, jadąc najpierw Aleją Niepodległości, a potem ulicami Gdyni. Dzięki temu szybko dotarli oni do szpitala i dziecko otrzymało pomoc lekarską.

Po tym, jak lekarze poinformowali ojca dziecka - 45-letniego mieszkańca Gdyni, że 5-latkowi nic już nie grozi, policjant powrócił do czynności służbowych podjętych przez funkcjonariuszy w budynku przy Alei Niepodległości w Sopocie.

Dzięki szybkim i właściwym decyzjom cała sytuacja skończyła się szczęśliwie. 5-latkowi życzymy dużo zdrowia!

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony