Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wybili szybę w samochodzie, by ratować małe dziecko

Data publikacji 13.05.2022

Jastrzębscy policjanci pomogli rodzicom, którym zatrzasnęły się drzwi samochodu. Wewnątrz znajdowało się ich 1,5-roczne dziecko. Ponieważ auto stało w nasłonecznionym miejscu, mundurowi błyskawicznie podjęli decyzję i wybili szybę w drzwiach pojazdu, a następnie wydostali dziecko.

O zatrzaśniętym w samochodzie małym chłopcu Policję powiadomili parę minut po 18.00 zatroskani rodzice. Kobieta na pomoc wezwała policjantów, ponieważ nie mogła wydostać z auta swojego 1,5-rocznego synka. Tłumaczyła, że kluczyki do samochodu wpadły przypadkowo do wnętrza pojazdu, a drzwi się zatrzasnęły. Mundurowi podjęli błyskawiczną decyzję i wybili szybę w przednich drzwiach, a następnie wydostali chłopczyka z wnętrza błyskawicznie nagrzewającego się pojazdu.

Pamiętajmy, wystarczy kilkanaście minut, aby w szczelnie zamkniętym, pozostawionym na słońcu pojeździe temperatura wrosła do poziomu, który może zagrażać naszemu życiu! Szczególnie małe dzieci i zwierzęta pozostawione w samochodzie mogą być narażone na przegrzanie organizmu, które może zakończyć się śmiercią. Widząc zagrożenie, nie bądźmy obojętni i poinformujmy o wszystkim Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony