Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za niecodzienne męstwo i odwagę… - to początek listu gratulacyjnego dla policjantów z Góry

Data publikacji 16.05.2022

„Pragniemy z całego serca podziękować za ogromne poświęcenie w ratowaniu życia ludzkiego” – takimi słowami włodarze powiatu górowskiego podziękowali dwóm policjantom za wzorową postawę. Starostwa wraz z Wicestarostą odwiedzili bohaterskich funkcjonariuszy w komendzie składając na ich ręce listy gratulacyjne, w których nie szczędzą słów uznania.

O poczynaniach górowskich policjantów pisaliśmy kilka dni wcześniej w publikacji „Właściwa reakcja przechodnia + skuteczna resuscytacja policjantów = ocalone młode życie”.
Leżącym na przystanku autobusowym w jednej z okolicznych wsi na terenie powiatu górowskiego młodym człowiekiem, zainteresował się przechodzący tamtędy mieszkaniec, przekazując taką informację dyżurnemu. Na miejscu zgłoszenia, na ławce leżał nieprzytomny 18-latek.
Policjanci sprawdzili jego funkcje życiowe, które wówczas były wyczuwalne i wezwali Zespół Pogotowia Ratunkowego. W czasie oczekiwania na przyjazd medyków policjanci nieustannie monitorowali stan młodego mężczyzny, który po chwili przestał oddychać, a jego tętno zanikało. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli resuscytację krążeniową. Po kilku minutach tych czynności funkcje życiowe młodzieńca zostały przywrócone. Po tym czasie na miejscu pojawił się Zespół Pogotowia Ratunkowego, który przejął 18-latka i przetransportował do szpitala w Lesznie.

Kilka dni później, włodarze powiatu górowskiego - Starosta Pani Urszula Szmydyńska oraz Wicestarosta Pan Andrzej Rogala - złożyli na ręce tych policjantów podziękowania. W liście gratulacyjnym, nie szczędząc słów uznania, piszą o niecodziennym męstwie i odwadze i o profesjonalizmie w działaniach, stawiając tym samym postawę funkcjonariuszy za wzór.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Górze
podkom. Ariel Bujak
tel. 507 135 747

Powrót na górę strony